برنامه مهمونی
بازدید 184
0

عروسک های پرحاشیه برنامه مهمونی | ایرج طهماسب غوغا به پا کرد!

احتمالا شما هم در چند هفته اخیر بخش های کوتاهی از برنامه مهمونی را خصوصا در اینستاگرام و توییتر دیده اید. “مهمونی” یک برنامه عروسکی است که به تازگی از شبکه نمایش خانگی پخش می شود. این برنامه به کارگردانی و مجری گری ایرج طهماسب و تهیه کنندگی حسن خدادادی است. ژانر برنامه مهمونی مثل کلاه قرمزی کمدی و گفت و گو محور است اما این بار به دلیل پخش در شبکه نمایش خانگی فضای شوخی ها متفاوت تر شده و آقای مجریِ دوست داشتنی هم با محدودیت و دغدغه کمتری می تواند حرف بزند.

در برنامه مهمونی چه می گذرد؟

روال این برنامه شبیه به کلاه قرمزی است، اما با عروسک های جدیدتر. ماجرا از این قرار است که ایرج طهماسب به خانه جدیدی نقل مکان کرده که در همسایگی آن ها یک تالار عروسی است. عروسک هایی که در این تالار کار می کنند، در هر قسمت چالش ها و موضوعات تازه ای را رقم می زنند. شخصیت های عروسکی مهمونی «بچه» «کته» «قیمه خانم» «مگس (خوشگل بابا)» «پشه» «شاباش» و «دیجی» هستند. خلاقیت نویسندگان این برنامه که البته به سرپرستی آقای ایرج طهماسب است، روند برنامه و گفت و گو ها را بسیار جذاب کرده و فضای گرم و صمیمی و دلنشینی را در مهمونی رقم می زند. همانطور که از نام این برنامه هم پیداست، در هر قسمت میهمان هایی از دنیای ورزش و هنر دعوت می شوند و ساعتی را به گپ و گفت های بامزه و سرگرم کننده ای می گذرانند.

بین شخصیت های عروسکی مهمونی، بچه و پشه بیشترین طرفدار را بین مردم پیدا کرده اند. تنها پس از پخش 5 قسمت از این برنامه ویدئو های وایرال شده زیادی را از دیالوگ های بچه و پشه در فضای مجازی می توانید بببنید. این برنامه در همین زمان بسیار کوتاه به قدری محبوب شد که تیکه کلام عروسک هایش را در گفت و گو های روزمره مردم می شنوید.

ایرج طهماسب در این برنامه بار دیگر هوشمندی و نبوغ خود را یاد آور شد. او که در برنامه کلاه قرمزی با رفیق و همکار قدیمی خود حمید جبلی همراه بود، مهمونی را بدون او شروع کرد و تا اینجای کار هم در جلب نظر مردم موفق بوده است. قطعا پس از پخش چند قسمت نمی توان این برنامه را به راحتی نقد کرد اما می شود گفت که پتانسیل خوبی برای ادامه دار شدن دارد. برنامه کلاه قرمزی هم پس از گذشت چند سال قوام پیدا کرد و به محبوبیتی پایدار رسید.

بچه پر حاشیه برنامه مهمونی | پسربچه گل فروش

معروف ترین و دوست داشتنی ترین عروسک مهمونی از دیدگاه کاربران، بچه است. این شخصیت عروسکی که به نوعی نسخه ای به روز یافته از کلاه قرمزی است و با شخصیت بچه های این دهه تناسب بیشتری دارد، جز شخصیت های پرحاشیه مهمونی است. پیش تر به نبوغ ایرج طهماسب اشاره کرده بودیم، کلاه قرمزی هم که در دهه 70 پا به میدان گذاشت طبق حال و هوای بچه های همان دهه شخصیتش شکل گرفت. بچه هایی که آرزویشان رفتن به سینما بود. و امروز؟ قطعا همه چیز خیلی عوض شده است.

بچه هم می خواهد همین تفاوت را به تصویر بکشد. دغدغه هایی که تغییر کرده، حرف هایی که شاید توقع شنیدنش را نداشته باشیم. فحش ها و بی ادبی های بچه می تواند تمثیلی از بچه های هم سن و سال او در اطرافمان باشد. او یک کودک کار است که جلوی تالار عروسی گل می فروشد. بچه عاشق فحش دادن است، اصطلاحاتی چون «گمشو» «مرتیکه با شخصیت» و «توروخدا» در بین دیالوگ های بچه بسیار موردتوجه قرار گرفته شده و در فضای مجازی نیز میم های زیادی با این اصطلاحات ساخته شده. راحت بگوییم! بچه در دل مردم جا باز کرده است.

البته که صدای شیرین و کودکانه اش هم که با صداپیشگی هوتن شکیبا است، در پرطرفدار شدن این شخصیت بی تاثیر نبوده است. بچه درست به عنوان نمونه ای از بچه های نسل جدید رک، صریح و بی پرده است. حرف هایش را به راحتی می زند و زیاد در قید و بند چیزی نیست. اما با همه این تفاسیر کاراکتر دوست داشتنی و دلنشینی دارد و ظاهر عروسک هم با آن موهای فرفری به زیبایی روی این شخصیت نشسته است.

دانلود رایگان قسمت اول برنامه مهمونی

پشه | دوست پر جنجال خوشگل بابا

عروسک پشه! شخصیت جنجالی مهمونی است و دوست خوشگل بابا. علت پرطرفدار بودن این کاراکتر را هم می توان شوخی های عجیب و خارج از عرفی که همیشه داشته ایم دانست. شوخی هایی با ظرافت تمام که نتیجه هنر و خلاقیت سازندگان آن است. چهارچوب شوخی های کلامی پشه آنقدر هنرمندانه نوشته شده که پدر و مادر ها بدون هیچ نگرانی می توانند با کودک خود این برنامه را تماشا کنند و هر فردی در هر قشر و سن و سالی، طنز ماجرا را با دیدگاه خود می گیرند. این موضوع یکی از دلایل موفقیت و محبوبیت برنامه مهمونی است. دیالوگ معروف «بده بزنیم بابا! چقدر سفتی» نیز مربوط به کاراکتر پشه است که قسمت های زیادی از برنامه با این دیالوگ در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

پشه از بامزه ترین عروسک های برنامه مهمونی است. همیشه دنبال راهی برای نیش زدن است. خاطره های زیاد و خنده داری برای تعریف کردن دارد و از هر میهمانی که می آید گروه خونی اش را می پرسد!

شا باش و دی جی در برنامه مهمونی

این دو عروسک، دیجی عروسی ها در تالار کنار خانه آقای طهماسب کار می کنند و به قول خودشان شادی آفرینی می کنند و مهمونی برای آنها سکوی پرتابی است. آهنگ مورد علاقه شان هم حلقه طلایی است که هر بار حضور دارند آن را با تمام احساس خود اجرا می کنند.

تراژدی برنامه مهمونی : بچه جایگزین کلاه قرمزی شد …!

برنامه مهمونی 1401

اگر کلیپ تدوین شده کلاه قرمزی و بچه را در توییتر یا اینستاگرام دیده باشید احتمال 110% احساساتتان جریحه دار شده باشد! اما واقعا دلیل نبود کلاه قرمزی و پسرخاله چیست؟ از آنجایی که کلاه قرمزی و پسرخاله و بقیه دوستانش در چهارچوب صدا و سیما ساخته شده و انحصاراً در دست همین سازمان است. به همین دلیل هم ایرج طهماسب نمی توانست آن ها را به شبکه خانگی بیاورد. با اینکه بچه تا حد زیادی دلنشین و دوست داشتنی است اما هیچوقت نمی تواند جای کلاه قرمزی را با آن همه خاطره پر کند. اگر شما هم خاطرات زیادی با کلاه قرمزی دارید می توانید عروسک آن را برای همیشه کنار خود داشته باشید. راحت ترین راهی که ما می شناسیمخرید عروسک پیویو است.

هدف از خلق این عروسک ها چیست؟

ایرج طهماسب پیش از این ها هم به همراه حمید جبلی خالق شخصیت های عروسکی موفق دیگری نیز بوده است. می توان گفت این شخصیت های عروسکی جدا از دراماتیک بودن، نوعی ساختار روانشناسانه نیز دارند. هرکدام از آنها گوشه ای از جهان پر از راز کودکان را به تصویر می کشند و در تلاش برای انتقال پیام هایی اخلاقی، با دیالوگ هایی روان و زبانی کودکانه هستند. در برنامه مهمونی نیز همین هدف به شیوه ای مدرن تر و جدید تر در حال اجراست. در حالت کلی عروسک ها و اسباب بازی ها کمک زیادی به کشف دنیای کودک می کند. البته باید در نظر داشت که چه اسباب بازی یا عروسکی در اختیار کودک قرار می دهید. یک راه ساده برای انتخابی صحیح، خرید اسباب بازی پیویو است. اسباب بازی و عروسک ایده جذابی به عنوان هدیه تولد برای کودکان است. خرید کادو تولد پیویو پیشنهاد ما برای سرعت دادن و راحتی در انتخاب شماست.

میهمانان مهمونی!

تا اینجای کار که 5 قسمت از برنامه مهمونی در پلتفرم نماوا منتشر شده است، ایرج طهماسب میزبان پنج مهمان بوده است. پریناز ایزد یار ، هومن سیدی، زانیار و سیروان خسروی و صابر ابر از میهمانان دوست داشتنی این چند قسمت بوده اند. حضور افراد در برنامه فضای پویاتری را ایجاد می کند؛ با توجه به اینکه موضوع برنامه هم حول محور دید و بازدید های عید می گذرد و بر مناسبت های عید با روایتی کودکانه تاکید دارد.

در قسمتی که خانم پریناز ایزدیار میهمان برنامه مهمونی بود، گفت و گو های دلنشینی صورت گرفت. چالش تست احساسات هم به شیوه جذابی پیش رفت. آقای طهماسب علت انجام این بازی را اینگونه بیان کرد که این روزها مردم انگار خالی از احساسات شده اند. خوب است یاد بگیریم و بتوانیم احساسات خود را بروز دهیم. حضور هومن سیدی و گپ زدن های کوتاه و خنده دارش با عروسک ها باعث شد تا برنامه بسیار سرگرم کننده ای رقم بخورد. برنامه ای که با حضور برادران خسروی اجرا شد با به اشتراک گذاشتن خاطرات دوران کودکی شان آغاز شد و با چالش تست احساسات و صحبت با عروسک ها ادامه پیدا کرد.

آدرس اینستا برنامه مهمونی : mehmonitv@

در پیویو بیشتر بخوانید :

https://pioio.com/mag/2022/02/08/the-best-selling-cinematic-toys/ https://pioio.com/mag/2022/01/29/parenting-science/
برنامه مهمونی رو از کجا دانلود کنم؟

برنامه مهمونی ایرج طهماسب رو می تونین به صورت قانونی از پلتفرم نماوا دانلود کنید.

علت نبودن کلاه قرمزی در برنامه مهمونی آقای مجری چیست؟

چون کلاه قرمزی و پسرخاله و بقیه دوستانش در چهارچوب صدا و سیما ساخته شده، انحصاراً در دست همین سازمان هستند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

طراوت رئوف

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *