آموزش نقاشی در مشهد
بازدید 316
1

آموزش نقاشی در مشهد | انواع سبک های نقاشی

آموزش نقاشی در مشهد و نقاشی به اعمال رنگ یا یادگیری استفاده از ابزار و چیزهای دیگر بر روی یک سطح – معمولاً یک بوم – تعریف می شود. برای استفاده رنگ ها یا سایر اشکال رنگ معمولاً از قلم مو استفاده می شود. با این حال، هنرمندان از ابزارهای مختلفی مانند اسفنج، اسپری رنگ یا حتی چاقو استفاده می کنند.

نقاشی، بیان ایده ها و احساسات، با ایجاد ویژگی های زیبایی شناختی خاص، به زبان دو بعدی است ما میاییم اشکال، خطوط، رنگ‌ها، تن‌ها و بافت‌های آن به روش‌های مختلف استفاده میکنیم تا باعث ایجاد حس حجم، فضا، حرکت و نور بر روی یک سطح صاف بشویم .ما در مقاله آموزش نقاشی در مشهد به بررسی عناصر و انواع طراحی میپردازیم.

گذشته و داستان قدیمی نقاشی و آموزش نقاشی به ما قبل تاریخ برمیگردد آن قدر گذشته که زمانی بود که عشایر از نقاشی های روی دیوارهای صخره ای استفاده می کردند. در غارهایی که رد می شدند با زغال نقاشی می کشیدند. کشف اخیر انجام شده در اسپانیا نشان داد که قدیمی ترین نقاشی های کشف شده تا به امروز که توسط انسان بوجود آمده بیش از 42000 سال پیش ساخته شده اند.

آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد

چرا آموزش نقاشی مهم است؟

خلق آثار هنری جذاب از نظر بصری هم برای بیننده لذت بخش هست و به آن حس و نشانه خوبی میدهد و همچنین برای نقاش دارای حس خوب است که دیگران آن را تحسین کنند به او احساس غرور و خوشحالی می دهد وباعث افزایش عزت نفس میشود و افراد را برای رسیدن به سطوح جدیدی از مهارت ترغیب می کند. نقاشی به ایجاد سلامت روانی در هر سنی کمک می کند و هیچ وقت برای شروع یک سرگرمی و هنر جدید دیر نیست.آموزش نقاشی در مشهد هم طرفداران زیادی پیدا کرده است

آموزش نقاشی در مشهد سورال
آموزش نقاشی در مشهد سورال

سه تا از ویژگی های نقاشی های بزرگ:

هنرمندان چیره دست و موفق به سه جنبه زیر در هر اثر هنری توجه دارند.

الف- جنبه های فنی و فنی

ب- درگیری شخصی و عاطفی

ج. تازگی

انواع سبک های نقاشی | آموزش نقاشی در مشهد:

نقاشی هنر پاشیدن رنگ ها با کمک قلم مو به روشی خاص برای خلق یک هنر است. رنگ آمیزی را می توان تقریباً بر روی هر سطحی انجام داد و می تواند دیجیتال یا دستی با استفاده از رنگ و قلم مو باشد. انواع مختلفی از مواد نقاشی مانند ماسه، کاغذ، خاک رس و بسیاری دیگر وجود دارد. نقاشی تماماً در مورد خلاقیت است، بنابراین هنرمندان خود را فقط محدود به وسایل و مواد محدود نمی کنند، این یک روند رو به رشد است و به نظر من تمام نشدنی است .

خلاقیت و ایده های نو همیشه وجود دارند و ممکن است با گذر زمان پیشرفته و جدید تر هم بشوند .انواع مختلفی از سبک های نقاشی وجود دارد، اما سبک مدرن نقاشی پرطرفدارترین تکنیک است، این روش به هنرمند اجازه می دهد تا ایده های خود را با ترکیبی از مدرنیسم، تکنیک های انتزاعی و سورئال بر روی بوم ارائه دهد. میتوانید آموزش نقاشی در مشهد را با شناخت بیشتر سبک ها شروع کنیدسبک های مختلفی از نقاشی مانند :

 • هنر انتزاعی
 • رئالیسم 
 • مینیمالیسم
 • سورئالیسم
 • هنر مفهومی
 • هایپررئالیسم
 • هنر پاپ،
 • امپرسیونیسم و ​​غیره وجود دارد.

نگین یارحمیدی بهترین استاد نقاشی مشهد

با توجه به اهمیت آموزش در هر صنعتی، امروزه آموزشگاه‌های نقاشی در شهرهای مختلف زیاد شده‌اند و به دنبال آموزش نقاشی، هنرجویانی با اهتمام و علاقه بسیار هستند. در شهر مشهد نیز چندین آموزشگاه نقاشی وجود دارد که هرکدام به صورت مستقل در حوزه آموزش و پرورش هنرجویان خود تلاش می‌کنند. در اینجا به برخی از بهترین آموزشگاه‌های نقاشی در مشهد اشاره خواهیم کرد:

1- آموزشگاه نقاشی مشهد نگین یارحمیدی : این آموزشگاه با بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه آموزش نقاشی، به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه‌های نقاشی در مشهد شناخته می‌شود. این آموزشگاه با استفاده از روش‌های مدرن آموزشی و همچنین استفاده از نقاشان حرفه‌ای، برای علاقه‌مندان به هنر نقاشی آموزش‌های فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.

instagram : neginyarhamidi
989020307174+

به عنوان هنرمند می توانید روی سبک های تک یا ترکیبی از سبک ها تمرکز کنید.

 • رئالیسم :

رئال یعنی واقعی و رئالیسم به معنی واقعیت گرایی هست یعنی حقیقت و چیزی که هست را نشان میدهد شیرینی یا زیبایی را همان طور که وجود دارد و زشت هم زشت نشان داده میشود . سبک رئالیسم موضوع خودش رو بدون کم و کاست یا زیادی کردن و اغراق در کل بدون عوام فریبی پیش میبرد و به تخیلات غیرواقعی توجه نمیکند و میشود گفت سبک صادقانه ای است.

نقاشی ریالیسم

رئالیست‌ها تنها زندگی روزمره را ثبت می‌کردند. کارگرانی که سنگ‌ها را می‌شکنند، دهقانانی که زمین‌ها را شخم می‌زنند . هنرمندان رئالیست در مقابل سوژه‌های آرمانی و قهرمانان نقاشی‌های رمانتیک ایستادگی کردند.

کارگران ریالیست
 • برداشت گرایی یا امپرسیونیسم:

دراین سبک نقاشان از ضربات منقطع و کوتاه قلم مو آغشته بـه رنگ‌هاي خالص و نامخلوط بجای ترکیب‌هاي ظریف رنگ‌ها استفاده میکنند.سبک برداشت گرایی به معنی دریافت و برداشت مستقیم هنرمند از دیده‌هايش است که خیلی تکنیک های دقیق و سایه روشن ها در ان رعایت نمیشود

آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد
 • دادائیسم:

این سبک، در بر دارنده ی نوعی پوچگرایی و منفی نگری است .سبک دادائیسم، عناصر بی ربط، به شکلی نامرتب و غیرعادی، در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تصویری تخیلی را می سازند که با ذهن مخاطب بازی کرده و ترکیبی متفاوت و غیرطبیعی را به ذهن او نشان می دهد. 

سبک نقاشی
داداییسم _ آموزش نقاشی در مشهد
 • سورئالیسم

سورئالیسم به معنای فراواقع‌گرایی است و بر خلاف مکتب رئالیسم، با عناصر و تصاویر خیالی سر و کار دارد.در سوریالیسم هنرمند سعی دارد قدرت خیالات وتخیلات خودش را نشان دهد و از حالت واقعیت میخواهد دور بشود و باید افکار هنرمند آزادانه تجلی پیدا کند

آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد با سبک سورال
 • رمانتیسم یا رمانتیسیسم:

رمانتیسم درست نقطه ی مقابل رئالیسم به حساب می آید. این سبک، احساسات لطیف، آرزوها و امور معنوی را در مقابل خرد و عقلانیت، برجسته ساخته و به آن ها می پردازد این سبک سعی داره بگه که منطق و تاکید بر تجربی بودن انسان و رشد را محدود میسازد پس می آید اهمیت روح انسانی و احساسات و تمایلات معنوی را مورد توجه قرار می دهد. رمانتیسم، نوعی آزادی در پرداختن به وجهه های گوناگون وجود انسان است.

رومانتیسیسم
سبک رومانتیسیسم 
آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد
 • مینیمالیسم

در این سبک، از طرح هایی ساده با الگوهایی تکرار شونده استفاده می شود. توجه به ابعاد و اشکال هندسی در نقاشی های مینیمال، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . در این سبک ابهامی نباید وجود داشته باشد.کتاب های آموزش نقاشی در مشهد برای پیشرفت و بیشتر دانستن هنرها هم وجود دارد

آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد با سبک مینیمالیسم
 • فوتوریسم

فوتوریسم یا آینده نگری، جنبشی هنری است که علاوه بر نقاشی، در بسیاری دیگر از عرصه ها نیز مورد توجه قرار گرفت و اولین بار در ایتالیا مطرح شد. دغدغه ی این جنبش، به نمایش گذاشتن عناصر مدرن و مسائل مربوط به تکنولوژی، صنعت و کنترل انسان بر طبیعت است. هنرمندان فوتوریست، نسبت به صنعتی شدن و ماشینیسم، دیدی مثبت داشتند و از گذشته و مظاهر آن، به شدت بیزار بودند.

فوتوریسم
آموزش نقاشی در مشهد فیوتریسم

انواع تکنیک های آموزش نقاشی:

 • رنگ روغن.
 • نقاشی آبرنگ.
 • نقاشی پاستلی.
 • نقاشی اکریلیک.
 • نقاشی دیجیتال و..

رنگ روغن

نقاشی رنگ روغن برای مبتدیان می تواند کار دشواری باشد. نقاشی رنگ روغن تقریبا برای انواع سبک ها مناسب است. رنگ روغن از مقداری روغن خشک کننده به عنوان چسبنده برای رنگدانه ها استفاده می کند که حس کره ای فوق العاده ای به رنگ می دهد رایج ترین این روغن ها: روغن گردو، روغن بذر کتان، روغن دانه خشخاش و… نقاشی رنگ روغن اولین بار توسط هنرمندان هندی و چینی در قرن پنجم استفاده شد، اما در قرن پانزدهم بیشتر رایج شد.

نقاشی آبرنگ

نقاشی آبرنگ معمولاً روی کاغذ انجام می شود. در این نوع نقاشی خاص، از محلول های مبتنی بر آب برای مخلوط کردن رنگ ها استفاده می شود و از این رو به آن نقاشی آب رنگ می گویند. در مقایسه با نقاشی رنگ روغن، نقاشی آبرنگ نیز به همان اندازه کار دشواری است. امروزه هنرمندان زیادی دارید که با استفاده از آبرنگ پرتره های واقعی را امتحان می کنند. ترکیب رنگ ها در این امر بسیار مهم است، زیرا هر چیزی اگر بیش از حدباشد ، سایه رنگ ها را تغییر می دهد و زیاد و کم کردن های حتی اندک در این نوع نقاشی مهم است.نقاشی ابرنگ در آموزش نقاشی به این دلیل که در آب حل میشود بعد از تمام شدن میشود اصلاحاتی را برروی آن انجام داد.این سبک در آموزش نقاشی در مشهد مورد استقبال زیادی واقع شده است

آبرنگ آموزش نقاشی در مشهد
آموزش نقاشی در مشهد

نقاشی پاستلی

با استفاده از چوب های پاستل می توانید بلافاصله شروع به طراحی و رنگ آمیزی کنید، در آن از رنگدانه های چسباننده استفاده می شود، با این تفاوت که چوب های پاستل به صورت پودری هستند که با استفاده از ماده چسبنده به هم چسبانده می شوند و به صورت آماده هستند. اگر به دنبال رنگ های خالص و عمیق هستید، استفاده از چوب های پاستلی به شدت توصیه می شود. نقاشی های پاستلی را می توان روی بوم انجام داد، بنابراین می توانید لایه بندی زیبایی از رنگ ها را با پاستل انجام دهید.

نقاشی اکریلیک

اگر به دنبال خشک شدن سریعتر نقاشی هستید، رنگ اکریلیک بهترین است. اینها رنگهای محلول در آب هستند، اما پس از اتمام رنگ آمیزی، در برابر آب مقاوم می شود .بیشتر علاقمندان عاشق کار با رنگ های اکریلیک هستند. برای مجسمه‌سازی، قالب‌گیری، ویژگی‌های صورت، بسیاری از هنرمندان از نقاشی اکریلیک استفاده می‌کنند.

نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال هنر خلق آثار هنری بر روی کامپیوتر است که آن را شبیه نقاشی آبرنگ، نقاشی رنگ روغن یا حتی نقاشی اکریلیک می کند. یک نقاشی رنگ روغن که به صورت دیجیتالی تهیه شده و رنگ روغن به صورت دستی انجام می شود تفاوت های زیادی با هم دارند، زیرا شما به بسیاری از بافت ها و ابزارهای دیگر که به راحتی در سیستم در دسترس هستند دسترسی ندارید. بله، لازم نیست نگران ریزش رنگ باشید که ساعت‌های طولانی بماند. شما می توانید همان هنر را در حالتی آرام و در آسایش خانه خود انجام دهید.

نقاشی دیجیتال
نقاشی دیجیتال _ آموزش نقاشی در مشهد

هنر گرافیتی

هنر گرافیتی بیشتر در ساختمان‌های عمومی و بدون مجوز انجام می‌شود. گرافیتی برای عموم مردم قابل درک نیست، بلکه سبکی از نوشتن یا طراحی و خط نویسی است که معنای مطلقی ندارد. اولین هنرمند گرافیتی دانش آموز دبیرستانی در سال 1967 بود که برای جلب توجه عشقش روی دیوارها می نوشت.بخاطر آموزش نقاشی درمشهد این سبک هم زیاد به چشم میخورد

این ها فقط نمونه هایی از تکنیک ها است و ما نمونه های بسیار زیادی از تکنیک ها در نقاشی و آموزش نقاشی در مشهد داریم مثل نقاشی با سیاه قلم ،با اسپری و گواش .. که برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های خارجی و ایرانی مراجعه یا در کتاب ها مطالعه بیشتری داشته باشید.

آموزش

چند مورد برای شروع کردن آموزش نقاشی در مشهد

تکنیک های آموزش نقاشی و نقاشی را یاد بگیرید :

ببینید به کدام مورد علاقه بیشتری دارید یا استعدادتان بیشتر به کدام سو هست برای مثال در آموزش نقاشی طراحی دیجیتال با دستی کاملا متفاوت است پس شما باید امتحان و آزمون و خطا کنید تا تجربه کسب کنید به کلاس بروید و مطالعه و آگاهی خود را درباره هنر بالا ببرید

آموزش طراحی اسان کوه:

اصول آموزش نقاشی را یاد بگیرید:

 اصول نقاشی به ایده های نقاشی ذهنی تان هوش و ادراک میدهند. یکی از مهم ترین راه های ارتقاشدن استعداد یا فراگیری بهتر همین یادگیری اصول نقاشی در آموزش نقاشی است.

ون گوگ
اصول آموزش نقاشی با آموزش نقاشی در مشهد

عناصر طراحی را بدانید:

خط :هر یک از عناصر طراحی دارای ویژگی های بیانی خاصی است. برای مثال، خط یک قرارداد شهودی و اولیه برای نمایش چیزها است.

برای مثال خطوط مواج که حرکت شناور را نشان می دهند – احساسات عاطفی توسط روابط خطی خاصی ایجاد می شوند. بنابراین، خطوطی که به سمت بالا حرکت می کنند، احساسات شادی و آرزو را بیان می کنند، در حالی که خطوطی که چشم را به سمت پایین هدایت می کنند، حالات غمگینی یا شکست را برمی انگیزند.

شکل و جرم:طراحان باید بتوانند اشکال هندسی گوناگون را بشناسند.

رومنس
عناصر طراحی در آموزش نقاشی در مشهد

رنگ:در بسیاری از سبک‌ها و دوره‌های نقاشی، کارکردهای رنگ عمدتاً تزئینی و توصیفی هستند و اغلب صرفاً برای تقویت بیان یک ایده یا موضوعی که اساساً از نظر خط و لحن ارتباط برقرار می‌شود، عمل می‌کنند. با این حال، در بسیاری از نقاشی‌های مدرن، طیف کامل رنگدانه‌های موجود به رنگ اجازه داده است که عنصر اصلی باشد.

بافت: به عنوان یک عنصر طراحی، بافت شامل تمام قسمت‌های یک نقاشی است که با الگوهای ارتعاشی خطوط، شکل‌ها، تن‌ها و رنگ‌ها غنی شده یا متحرک شده است، علاوه بر بافت‌های لمسی که توسط کیفیت‌های پلاستیکی برخی رسانه‌ها ایجاد می‌شود. بافت‌های تزیینی ممکن است از الگوهای تکراری هندسی مانند بسیاری از نقاشی‌های هندی، اسلامی و اروپایی قرون وسطی و سایر هنرها، یا نمایش‌هایی از الگوهایی در طبیعت، مانند برگ‌های پراکنده، برف ریزش، و پرواز پرندگان باشد.

تن: درجه یا ارزش نسبی یک رنگ از روشنایی یا تاریکی است. الگوی رنگی یک نقاشی به صورت تک رنگ نشان داده شده است.

زمان و حرکت: زمان و حرکت در نقاشی محدود به نمایش انرژی فیزیکی نیست، بلکه عناصری از تمام طراحی هستند. بخشی از تجربه کامل بیننده از یک نقاشی عالی این است که به چینش خطوط، اشکال و لهجه‌های لحن یا رنگ اجازه می‌دهد تا چشم را در سراسر سطح تصویر با سرعت‌ها و جهت‌های ریتمیک کنترل‌شده هدایت کند

فورتونیسم
فورتونیسم

ایده نقاشی پیدا کنید:

در آموزش نقاشی بهتر است خلاقیت خود را به کار بگیرید و از ایده های جدید نترسید و برنامه ریزی داشته باشید به مدل و رنگ و طرح نقاشی اتان توجه کنید و پلن بریزید.

 • نکته دیگر در آموزش نقاشی و کسانی که میخواهند آموزش نقاشی در مشهد را فرا بگیرند این هست که بررسی کنید ببینید به رنگ ها حساسیت ندارید یا به نظرتان این کار لذت بخش است چه حس و حال و هوایی را به شما منتقل میکند ؟ و بعد به دنبال یادگیری حرفه ای و ابزار و وسایل آن باشید و دنبال آموزشگاه خوب برای آموزش نقاشی در مشهد بگردید

در ادامه میتوانید در پیویو بخوانید:

https://pioio.com/mag/2018/10/21/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b4%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86/ https://pioio.com/mag/2022/04/21/psychology-of-colors/
چگونه مانند یک نقاش موفق عمل کنیم؟

فعال باشید _سبک خود را داشته باشید واشتراک گذاری کنید و نترسید

چگونه از نقاشی وآموزش نقاشی درآمد کسب کنیم؟

سفارش بگیرید و به تدریس و آموزش نقاشی بپردازید،در مطبوعات و تبلیغات فعالیت کنید یا میتوانید در ساختمان هم فعالیت کنید

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

yeganehmansorian

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آناهیتا گفت:

  بهترین استاد نقاشی مشهد کیه؟
  ممنون میشم کمک کنید